Кукурудза займає 70% зернових залізничних перевезень

Кукурудза займає 70% зернових залізничних перевезень

Загальна тенденція зростання транспортування зернових і продуктів переробки залізничним транспортом збереглася в лютому 2019 року.

Лютневі обсяги транспортування вантажів зазначеної товарної групи склали 3,4 млн т, що на 17% вище показника відвантажень аналогічного періоду минулого року, повідомляє Zernovoz.ua.

Однак в порівнянні з минулим місяцем все ж спостерігається спадна динаміка (-163 тис. Т). З початку 2019 року АТ «Укрзалізниця» доставила одержувачам більш 7,049 млн т зернових вантажів, що в цілому перевищує планові показники компанії на 346 тис. Т.

«Основним драйвером зернових перевезень як і раніше виступає активне вивезення кукурудзи в напрямку морських терміналів, частка якої в експортному грузопотоке становить понад 70%», - повідомляють експерти.

В цілому, експортні відправки зернових залізницею склали понад 3,0 млн т, в тому числі 2,8 млн т було завантажено у вагони-зерновози, 91 тис. Т - в контейнери на фітингових платформах. Варто зазначити, що в лютому навантаження зернових контейнерів на платформи збільшилася на 37% в порівнянні з минулим місяцем і має стійку висхідну динаміку, що підтверджує зростаючий інтерес учасників ринку до даного виду перевезень.

На внутрішніх маршрутах за звітний період було відправлено 375 тис. Т зернових і продовольчих вантажів, що на 32 тис. Т менше показника січня (407 тис. Т). Показники транзитних перевезень також знизилися, - до 55 тис. Т (-12 тис. Т)

Експортні припортові станції глибоководних портів Одеси та Миколаєва приймають основне навантаження з приймання та обробки зернових вантажів. У лютому 2019 року ТОП-5 експортних припортових станцій сумарно обробили 2,4 млн тонн, або до 80% всіх зернових вантажів, призначених для відправки на зовнішні ринки.

П'ятірка найбільших станцій виглядає наступним чином: Чорноморська-експер. (Для ТІС) - 633 тис. Т; Одеса-порт експ. - 593 тис. Т; Миколаїв-Вантажний експ. - 472 тис. Т; Чорноморськ-порт експ. - 443 тис. Т; Жовтнева експ. - 286 тис. Т.

 

Друк